fbpx

Cargando Eventos

« Todos los Eventos

  • Este evento ha pasado.

Astrabuduko Jaiak

agosto 7 - agosto 11

Astrabuduko Jaiak
CastellanoEuskaraz

Jueves 1 de Agosto

19:00     Concierto de “SIN TIEMPO“ en luberri, ATXE-BEKO

Viernes 2 de Agosto

21:00     Concierto de  “PUSHERMEN“ en San Lorenzo, CENTRALITA

Sábado 3 de Agosto

13:00     Concierto de “LA MARA“ en Etxegorri,BAR COPPI/BAR ETXEGORRI

19:00     Concierto de “ZULAIKA“ en San Lorenzo el BAR NOVAK

21:00     Concierto de “DÍA DE LA RUMBA“ en consulado,BAR STOP

Martes 6 de Agosto

11:00     Visita a la residencia SAN JOSÉ

Miércoles 7 de Agosto

11:00     TXIKIKALEJIRAcon Ulpiano,trikitilaris y txistularis desde plaza Josu Murueta

11:30     TXIKITXUPIN en Plaza Mendiguren

11:45     RECIBIMIENTO a recién nacidos en Plaza Mendiguren

11:45     Apertura de TXIKILEKU con hinchables en Plaza Mendiguren

12:15     PHOTOCALL con Ulpiano, colabora TAKOLOS, en Plaza Mendiguren

18:30     SUBIDADE GAITEROS y rezagados a las Tres Cruces

19:00     BAJADA de cuadrillas desde las Tres Cruces (olimpiada adultos y txikis)

20:30     TXUPINAZO Y PREGÓN a cargo de la cuadrilla ganadora de 2018 AKERRAK TA  OKERRAK  en Plaza Josu Murueta

20:30     APERTURA DE TXOSNAS en Plaza Mendiguren

20:45     DJ ULPIANO en plaza Josu Murueta

20:45     LARRAIN DANTZA en Plaza Mendiguren

21:30     TORO DE FUEGO colabora “ERANDIOKO JAI BATZORDEA” en Plaza Mendiguren

22:30     TXITXARRILLO en Plaza Josu Murueta

22:30     Concierto OXABI ERROMERIA en Plaza Mendiguren

23:00     CONCURSO DEL SOMBRERO en Plaza Josu Murueta

1:45       DJ ATO VS DJ BURGUETE en Plaza Mendiguren

Jueves 8 de Agosto

11:00     TXUPIN

11:00     PASACALLES CON TXISTU IPARHAIZE

11:00     TXIKILEKU: Hinchables Calle San Lorenzo

11.00     TXIKILEKU: talleresinfantiles, Calle San Lorenzo

11:00     Inscripción concurso de TORTILLA (olimpiada adultos) en plaza Tomás Aldekoa

11:00     Inscripción concurso de CORTO CAJA SORPRESA (olimpiada adultos) en Plaza Tomás Aldekoa

11:30     X carrera MOLTO GP en Calle San Lorenzo. Organiza:CANDY SHOP

12:00     Concurso de TARTAS (olimpiada txikis) en la plaza Tomás Aldekoa

13:00     Entrega de TARTAS (olimpiada txikis) en la plaza Tomás Aldekoa

13:30     Presentación TORTILLAS (olimpiada adultos) en la plaza Tomás Aldekoa

14:30     Entrega de premios del concurso de TARTAS (olimpiada txikis) en Plaza Tomás Aldekoa

15:00     Entrega de premio del concurso de TORTILLAS (olimpiada de adultos) en Plaza Tomás Aldekoa

16:00     VIII. Torneo de POKER en el BAR NOVAK, inscripción no gratuita

17:30     PLAYBACK TXIKIS (OLIMPIADA TXIKIS) en Plaza Josu Murueta

18:00     DISCOFESTA para txikis en Plaza Josu Murueta

20:00     CONCIERTO DE J.O.E. organizado por bar STOP

20:00     BILBAINADAS con 5 BILBAINOS, en Plaza Josu Murueta

21:30     ACTO FEMINISTA en plaza Mendiguren, organiza EKITALDI FEMINISTA

22:00     PLAYBACK (olimpiada adultos) en Plaza Mendiguren

23:00     KARAOKE organizado por THE SOUNDS FACTORY en el Bar Extremeño

00:00     Concierto BILBAO TROPICAL en la Plaza Mendiguren

01:15     Concierto JONANJDJ, en plaza Mendiguren

02:15      TIERRA KRITIKAL, en plaza Mendiguren

Viernes 9 de Agosto

11:00     TXUPIN

11:00     Pasacalles conGAITEROS

11:00     TXIKILEKU:Hinchables en Calle San Lorenzo

11:00     TXIKILEKU:talleres infantiles en calle San Lorenzo

12:00     RAMPA ACUÁTICA en la bajada al New

12:30     PRACTICA EUSKERA Y MANUALIDADES organizado por GAZTE MUGIMENDU en Plaza Mendiguren

12.30h   Concierto RABINO ARANA (matadero streetpunk) en la plaza Mendiguren, organiza:PRESOEN LAGUNAK TXOSNA

14:00 a 14:30 Entrega de CORTOS (olimpiada adultos) en el local de la comisión

15:00     IV COMIDA POPULAR organizada por BETIKO NESKAK,ATHLETIC   GOITIKO TALDEA Y TRABUDU DANTZARI TALDEA en plaza Mendiguren

17:00     GYNKHANA (olimpiada adultos) en calle San Lorenzo

17:00     III TORNEO FUTBOL San Lorenzo jaiak, Futbol categoría juvenil, en el campo de futbol

18:30     OLGETAN SOLAS a cargo del SERVICIO DE EUSKERA DEL AYUNTAMIENTO en Plaza Josu Murueta

19:00     CHAMPIÑONADA en el BATZOKI

19:30     SAKATU ELEKTROTXARANGA desde plaza mendiguren

20:00     Concierto de rock clásico con WHITE ROOM BAND organiza:BAR EXTREMEÑO

22:30     Concierto MOONSHINE WAGON en Plaza Mendiguren

23:00     KARAOKE organizado por THE SOUNDS FACTORY en el Bar Extremeño

0:00       DJ MANGAS en Trabudu organizado por BAR PRIMERA LÍNEA, BAR TRABUDU Y BAR MAMBO

0:30        Verbena a cargo de KRESALA en Plaza Mendiguren

Sábado 10 de Agosto

11:00     TXUPIN

11:00     PASACALLES CON TXISTU IPARRAIZE

11:00     TXIKILEKU: Hinchables en Calle San Lorenzo

11:00     TXIKILEKU: Talleres infantiles en calle San Lorenzo

11:00     Inscripción concurso MARMITAKO en la plaza Tomás Aldekoa

11:00     Concurso de DIBUJO en Plaza Mendiguren

11:00     PADDLE SURF (olimpiada adultos) en la ría

12:00     MISA MAYOR

13:00     AURRESKU DE CUERDA a cargo de TRABUDU DANTZARI TALDEA en calle consulado

13:00     Pasacalles de BANDA MUNICIPAL DE ERANDIO

12:00     MULTIKIROLAK (olimpiada txikis) en el campo de fútbol

12:00     X campeonato de TIRAGOMAS en Plaza Mendiguren

13:00     Entrega de premios del concurso de DIBUJO en la Plaza Mendiguren

13:45 a 14:00 Entrega de MARMITAKO en la plaza Tomás Aldekoa

16:00     Entrega de premios de MARMITAKO en la plaza Tomás Aldekoa

16:00     CONCURSO DE SCOOTER, en la pista de skate de Astrabudua organizado por IKER MENTXAKA

16:30     XIII campeonato de MUS en HOGAR EXTREMEÑO

17:00     TXIKILEKU:Hinchables en Calle San Lorenzo

17:00     XII Concurso de la RANA, organiza Bar COPPI

18:00     VI CARRERA POPULAR San Lorenzo, salida en cruce de calles meso con  Atxe, organiza ASTRABUDUA TALDEA

19:00     Exhibición KICK BOXING organizada por A.K.T. en Plaza Josu Murueta

19:30     CHORIZADA POPULAR en cruce de calles meso y atxe, organiza ASTRABUDUA TALDEA

19:30     Alarde de DANZASa cargo deTRABUDU DANTZARI TALDEA en Plaza Mendiguren

21:30     Espectáculo de SURAMI-K en plaza Josu Murueta

22:30     Concierto de SUTAN en Plaza Mendiguren

23:00     GUATEKE en Plaza Josu Murueta

23:30     Concurso de la ESCOBA en Plaza Josu Murueta

00:00     Concierto LOS DE MARRAS en Plaza Mendiguren

00:00      DJ MANGAS en Trabudu organizado por Bar PRIMERA LÍNEA, Bar  TRABUDU y Bar MAMBO

02:00      DJ MUNZA en Plaza Mendiguren

Domingo 11 de Agosto

10:00     TXUPIN

10:00     XXV. Concurso de pesca en la ría

11:00     PASACALLES CON TXISTU IPARRAIZE

11:00     TXIKILEKU: Hinchables en Calle San Lorenzo

11:00     TXIKILEKU: Talleres infantiles en calle San Lorenzo

11:00     Inscripción concurso PAELLA en la plaza Tomás Aldekoa

12:00     GYNKHANA (olimpiada txikis) en Plaza Mendiguren

12:30     Pasacalles con KANTAGUNE desde plaza Tomás Aldekoa

13:00     TXIKILEKU: Fiesta de la ESPUMA en Calle San Lorenzo

13:45 a 14:00 Entrega de PAELLAS en la plaza Tomás Aldekoa

16:00     Concurso COMIDA PICANTE en plaza Mendiguren

17:00     TXIKILEKU: Hinchables en Calle San Lorenzo

17:00     XII Concurso de la RANA organiza Bar COPPI

17:30     Exhibición  de HERRI KIROLAK en Plaza Mendiguren

18:15     Entrega de premios de PAELLAS en Plaza Mendiguren

18:20     Concurso lanzamiento de TXAPELA en plaza Mendiguren

21:00     Exhibición de CORTOS caja sorpresa (olimpiada de adultos) en Plaza Josu     Murueta

22:00     Actuación de BOCA BEATS COMEDIA en Plaza Josu Murueta

23:00     ENTREGA DE PREMIOS de olimpiada y AGRADECIMIENTO a cuadrillas en Plaza Josu Murueta

23:45     DESPEDIDA DE ULPIANO y TRACA FINAL en axpuru

 

*Servicio de acompañamiento a casa desde la oficina del ayuntamiento de la calle mezo

Abuztuak 1 osteguna

19.00   SIN TIEMPO taldearen kontzertua, Lurberrin ATXEBEKO tabernan.

Abuztuak 2 ostirala

21.00 PUSHERMEN taldearen kontzertua, San  Lorentzon: CENTRALITA tabernan.

Abuztuak 3 larunbata

13.00 LA MARA taldearen kontzertua, etxegorri kalean:COPPI/ETXEGORRI tabernetan.

19.00 ZULAIKA taldearen kontzertua, San lorentzon: NOVAK tabernan.

21.00 DIA DE LA RUMBA taldearenkontzertua, Consulado kalean: SAN LORENZO tabernan.

Abuztuak 6 asteartea

11.00 SAN JOSÉ egoitzara bisita.

Abuztuak 7 asteazkena

11:00   TXIKIKALEJIRA Ulpiano, trikitilari eta txistulariekin Josu Murueta plazatik

11:30   TXIKITXUPIN Mendiguren plazan

11:45   Jaioberriei ONGIETORRIA Mendiguren plazan

11:45   TXIKILEKUAren irekiera puzgarriekin San Lorentzo kalean

12:15   PHOTOCALL Ulpianorekin, TAKOLOS laguntzarekin,Mendiguren plazan

18:30    Axpurura IGOERA gaitero eta atzean geratutakoekin

19:00    KOADRILEN JAITSIERA, Axpurutik (nagusi eta txikien olinpiada)

20:30   Jaietako PREGOIA eta TXUPINAZOAAKERRAK TA OKERRAK koadrilaren eskutik (2018ko olinpiadetako irabazleak). Josu Murueta plazan.

20:30   TXOSNEN irekiera Mendiguren plazan

20:45   LARRAIN DANTZA Mendiguren plazan

20.45   DJ ULPIANO mendiguren plazan

21.30   SUSKO ZEZENAERANDIOKO JAI BATZORDEAREN laguntzarekin, Mendiguren plazan

22:30  TXITXARRILLO Josu Murueta plazan

22.30   OXABI ERROMERIA Mendiguren plazan

23:00    KAPELAREN LEHIAKETA, Josu Murueta plazan

01:45    DJ ATO VS DJ BURGUETE mendiguren plazan

Abuztuak 8 osteguna

11:00   TXUPINA

11:00     KALEJIRA TXISTU IPARRAIZEREKIN

11:00     Txikilekua: PUZGARRIAK, San Lorentzo kalean

11:00     Txikilekua: HAURRENTZAKO TAILERRAK, San Lorentzo kalean

11:00     TORTILLA lehiaketa izen ematea (nagusien olinpiada)Tomas Aldekoa plazan

11:00   SORPRESA KAXA LABURMETRAIEN lehiaketa izen ematea (nagusien olinpiada), Tomas Aldekoa plazan.

11:30    X. MOLTO GP lasterketa Mendiguren plazan. Antolatzailea: CANDY SHOP

12:00   TARTA lehiaketa (txikien olinpiada), Tomas Aldekoa plazan

13:00   TARTA lehiaketaren aurkezpena (txikien olimpiada), Tomas Aldekoa plazan

13:30   TORTILLA aurkezpena (nagusien olinpiada), Tomas Aldekoaren plazan

14:30   TARTA sari banaketa (txikien olinpiada), Tomas Aldekoaren plazan

15:30   TORTILLA sari banaketa (nagusien olinpiada), Tomas Aldekoaren plazan

16:00    VIII. POKER Txapelketa. NOVAK tabernan. Izen-ematea ez da doan izango.

17:30    Txikien PLAYBACK (txikien olinpiada), Josu Murueta plazan

18:00    Txikientzako DISKOFESTA Josu Murueta plazan

20.00     5 BILBAINOS taldearekin BILBAINADAK Josu Murueta plazan

20.00     KONTZERTUA; J.O.E. Consulado kalean, Antolatzailea: BAR STOP

21.30     EKINTZA FEMINISTA, Antolatzailea: Ekitaldi Feminista

22.00    PLAYBACK musika-ikuskizuna (nagusien olinpiada), Mendiguren plazan.

23.00     KARAOKEA Hogar Extremeño tabernan The Sounds Factoryrekin

00.00     BILBAO TROPIKAL taldearen kontzertua Mendiguren plazan

01.15     JONAN JDJ mendiguren plazan

02.15    TIERRA KRITIKAL taldearen kontzertua, mendiguren plazan

Abuztuak 9 ostirala

11:00   TXUPINA

11:00    KALEJIRA Gaiteroekin

11:00   Txikilekua: PUZGARRIAK San Lorenzo kalean

11:00   Txikilekua: HAURRENTZAKO TAILERRAK, San Lorentzo kalean

12:00   UR-TXIRRISTA New-rako jaitsieran

12.30   EUSKARA PRAKTIKA EZAZU ETA ESKULANAK, mendiguren plazan.  Antolatzaileak: GAZTE MUGIMENDU

12.30   RABINO ARANA (matadero streetpunk) taldearen VERMOUTH-KONTZERTUA  Mendiguren plazan. Antolatzailea: PRESOEN LAGUNAK TXOSNA

14.00-14.30 LABURMETRAIEN jasoketa (nagusien olinpiada) Jai Batzordearen  lokalean

15:00  IV. HERRI BAZKARI, Mendiguren plazan. Antolatzaileak: ATHLETIC GOITIKO   TALDEA, ERANDIO BETIKO NESKAK F.K.E. ETA TRABUDU DANTZA TALDEA

17.00   GYMKHANA (Nagusien Olinpiada)San Lorenzo kalean.

17:00   III.SAN LORENTZO FUTBOL TXAPELKETA, jubenil kategoria. Futbol-zelaia

18:30   OLGETAN SOLAS Josu Murueta plazan UDALEKO EUSKARAREN  ZERBITZUAREN eskutik

19:00  PERRETXIKO JANA BATZOKI tabernan

19.30   SAKATU ELEKTROTXARANGA Mendiguren plazatik

20.00 WHITE ROOM BAND rock klasiko taldearen kontzertua, antolatzailea:HOGAR  EXTREMEÑO taberna

22.30 MOONSHINE WAGON taldearen kontzertua, Mendiguren plazan

23:00 KARAOKEA HOGAR EXTREMEÑO tabernan The Sounds Factoryrekin

00:00  DJ MANGAS Trabudu plazan. Antolatzaileak: PRIMERA LÍNEA taberna, TRABUDU taberna eta MAMBO taberna.

00:30  Berbena KRESALA taldearekin, Mendiguren plazan

Abuztuak 10 larunbata

11:00   TXUPINA

11:00    KALEJIRA, Txistu Iparraizeren eskutik

11:00    Txikilekua: PUZGARRIAK, San Lorentzo kalean

11:00    Txikilekua: HAURRENTZAKO TAILERRAK, San Lorentzo kalean

11:00   MARMITAKO lehiaketa izen ematea, Tomas Aldekoa plazan

11:00    MARRAZKI LEHIAKETA, Mendiguren plazan

11.00   PADDLE SURF (nagusien olinpiada), itsasadarrean

12:00   MEZA NAGUSIA

12:00   MULTIKIROLAK (txikien olinpiada), futbol zelaian.

12:00    X. TIRAGOMA txapelketa, Mendiguren plazan

13:00    SOKA AURRESKUA, TRABUDU DANTZARI TALDEAREN eskutik.

13:00    Kalejira, UDAL MUSIKA BANDAren eskutik

13:00   MARRAZKI LEHIAKETA sari banaketa Mendiguren plazan

13:45-14.00 MARMITAKO aurkezpenak Tomas Aldekoan plazan

16:00   MARMITAKO sari banaketa Tomas Aldekoa plazan

16.00   SCOOTER LEHIAKETA IKER MENTXAKAreneskutik, skate pistan

16:30   XIII MUS txapelketa HOGAR EXTREMEÑO tabernan

17:00    Txikilekua: PUZGARRIAK, San Lorentzo kalean

17:00    XII. IGEL TOKA txapelketa. Antolatzailea: COPPI taberna.

18:00   VI. San Lorentzo HERRI LASTERKETA. Antolatzailea: ASTRABUDUA TALDEA, Meso eta Atxe kaleen bidegurutzean.

19:00    KICK BOXING erakustaldia AKTren eskutik, Josu Murueta plazan

19:30   TXORIZO JANA, Meso eta Atxe kaleen tartean. Antolatzailea: ASTRABUDUA    TALDEA.

19:30  DANTZA IKUSKIZUNA, TRABUDU DANTZARI TALDEAREKIN, Mendiguren      plazan

21.30   SURAMI-K IKUSKIZUNA, Josu Murueta plazan

22:30   SUTAN taldearen kontzertua Mendiguren plazan

23:00   GUATEKEA, Josu Murueta plazan

23:30   ERRATZAREN LEHIAKETA, Josu Murueta plazan

00.00   LOS DE MARRAS taldearen kontzertua, mendiguren plazan

00:00  DJ MANGAS Trabudu plazan. Antolatzaileak: PRIMERA LÍNEA taberna, TRABUDU taberna eta MAMBO taberna

02:00   DJ MUNZA Mendiguren plazan

Abuztuak 11 igandea

10:00   TXUPINA

10.00    XXV. ARRANTZA lehiaketa, itsasadarrean

11:00     KALEJIRA, Txistu Iparraizeren eskutik

11:00     Txikilekua: PUZGARRIAK, San Lorentzo kalean

11:00     Txikilekua: HAURRENTZAKO TAILERRAK, San Lorentzo kalean

11:00     PAELLA lehiaketa izen ematea, Tomas Aldekoa plazan

12:00     GYMKHANA (txikien olinpiada), Mendiguren plazan

12:30     Kalejira KANTAGUNE taldearen eskutik, Tomas Aldekoa plazatik abiatuta

13:00   Txikilekua: APAR JAIA, San Lorentzo kalean

13:45h-14:00 PAELLA aurkezpena Tomas Aldekoa plazan

16.00    JANARI MIN LEHIAKETA Mendiguren plazan

17:00     Txikilekua: PUZGARRIAK, San Lorentzo kalean

17:00     XI. IGEL TOKA txapelketa. Antolatzailea: COPPI taberna.

17:30     HERRI KIROLEN erakustaldia, mendiguren plazan

18:15   PAELLA lehiaketaren sari banaketa, mendiguren plazan

18:20   TXAPEL JAURTIKETA, Mendiguren plazan

21.00   SORPRESA KAXA LABURMETRAIEN erakustaldia(nagusien olinpiada), Josu Murueta plazan

22:00    BOCA BEATS COMEDIA Saioa,. Josu Murueta plazan

23:00   Olinpiaden sari-banaketa eta koadrilen esker ematea, Josu Murueta plazan

23:45   Ulpianori agurra  eta amaierako traka, axpurun

*Pertsonei laguntzeko zerbitzua, Astrabuduko udal bulegotik, mezo kalean

Astrabu Jaiak

 

Las empresas, comercios, etc también podéis participar enviando eventos, convocatorias o lo que os de la gana, se trata que este espacio lo construyamos nosotros la gente de Erandio, esperamos veros por aquí a todos, gracias por adelantado y Aupa Erandio