fbpx

Cargando Eventos

« Todos los Eventos

  • Este evento ha pasado.

Erandioko Jaiak

agosto 28::12:00 - septiembre 1::22:30 CEST

Erandioko Jaiak

ABUZTUAK 28 AGOSTO

11:30 Kale-Animazioa Erandioko Musika Bandarekin / Animación callejera con Banda de Música de Erandio.
12:00 Meza Nagusia – Eliza / Misa Mayor-Iglesia.
OHOREZKO AURRESKUA – Eliza / Aurresku de Honor-Iglesia.
KOADRILEN LEHIAKETARAKO IZENEMATEA – Udaletxeko etxabeetan / Inscripción con curso de cuadrillas-Bajos del ayuntamiento.
Dj Munza – Ziaboga tabernan / Dj Munza -Ziaboga.
12:30 Jaiei ongietorria emateko FLASHMOB-A – Irailaren 23a plazan / Flashmob de bienvenida a las fiestas Irailaren 23a plaza.
12:55 ZAPI LEHIAKETAREN SARI BANAKETA – Udaletxeko balkoitik / Entrega de premio del concurso del pañuelo-Desde el balcón del ayuntamiento.
13:00 PREGOIA eta TXUPINAZOA – Udaletxeko balkoitik / Pregón y txupinazo-Desde el balcón del ayuntamiento.
13:15 ERRALDOI ETA KILIKIAK – Irailaren 23a plazatik / Gigantes y Kilikis-Desde Irailaren 23a plaza.
15:15 URDAIAZPIKOAREN ZOZKETA – Jado kalean / Sorteo del jamón-Jado.
18:00 TXUPINAZO TXIKIA, GOLOKAgaz – Irteera Txorierri kaletik / Txupinazo txiki con Goloka-Salida calle Txorierri.
19:30 KOADRILEN JAITSIERA – Txorrillotik / Bajada de cuadrillas-Desde el txorrillo.
20:00 HERRI TXOSNAK ANTOLATURIKO PARRILLADA – Txosnagunean / Parrillada organizada por Herri Txosna Txosnagune.
20:30 KOADRILEN PHOTOCALL-a, TXUPINegaz – Irailaren 23a plazan / Photocall cuadrillas con Txupin-Irailaren 23a plaza.
22:00 SUZKO ZEZENA: ERANDIOKO JATORRITA Irailaren 23a plazan / Toro de fuego: Jatorrita de Erandio-Irailaren 23a plaza.
Kontzertu sorpresa – Gure Lur / Concierto sorpresa-Gurelur.
22:30 70-2000 Diskoteka – Irailaren 23a plazan / Discoteca 70-2000- Irailaren 23a plaza.
Concierto Lion Heart + invitado-Skalon.
23:00 Iker Cemi-Ziaboga Tabernan / Iker Cemi- Ziaboga.
23:30 KONTZERTUA: “El Desvío”-ko DJ RICH: OLD SCHOOL REMEMBER – Karraka Barria, Nebarrebak eta Solluberen eskutik / DJ RICH de “El Desvío” organizado por Karraka Barria, Nebarrebak Jatetxea y Bar Sollube.

ABUZTUAK 29 AGOSTO

11:30 Puzgarriak (11:30 – 14:00) – Europa plazan / Hinchables (11:30 – 14:00) – Europa plaza.
Tortilla Lehiaketarako Izenematea – Irailaren 23a plazan / Inscripción concurso tortillas Irailaren 23a plaza.
Humor txuriurdin. Koadrilentzako proba – Europa plazan / Humor txuriurdin, prueba para cuadrillas – Europa plaza.
12:00 Ekintzak Txosnan, SD Erandio Clubaren – Txosnagunean / Actividades en la Txosna. Organizado por SD Erandio Club – Txosnagunea.
13:00 TORTILLEN AURKEZPENA – Irailaren 23a plazan / Entrega de Tortillas – Irailaren 23a plaza.
17:00 PUZGARRIAK, TAILERRAK ETA JOLASAK (17:00 – 19.30) – Europa plazan / hinchables y juegos y talleres infantiles (17:00 – 19.30) – Europa plaza.
UR PROGA: Koadrilentzako proba – Malekoian / Prueba acuática, para cuadrillas – Malecón.
18:00 ERRALDOI ETA KILIKIAK – Irteera Gautxoritik / Cabezudos y gigantes – Salida Gautxori.
HERRI MURAL FEMINISTA – Metroan / Mural feminista popular – Metro.
18:30 “TXIMBEROS” Bilbainadak – Irailaren 23a plazan / Bilbainadas: TXIMBEROS-Irailaren 23a plaza.
PIZZA TAILERRA, Ausartzen-en eskutik – Europa plazan / Taller de Pizzas (organizado por Ausartzen) – Europa plaza.
19:00 Gazte poteoa – Erandiotik / Gazte poteoa – Por Erandio.
Umeentzako diskofesta: ARIMA – Txorierrin / Diskofesta infantil: Arima – Txorierri.
19:30 Kantagunea – Irteera LA Plaza tabernatik / Kantagune – Salida Bar La Plaza.
Elkartasun txorizada – Batzoki tabernan / Chorizada solidaria – Bar Batzoki.
20:30 PARRILLADA BEGANOA – Akelarre tabernan / Parrillada vegana – Bar Akelarre.
21:00 BLUES GAUA: “STREET MESSENGERS” – Tu k tu tabernan / Noche del Blues: “Street Messengers” Degustación Tu K Tu.
21:30 Kontzertua: “ARTABURUAK” – Gure Lur tabernan / Concierto: “ARTABURUAK” – Gure Lur.
XIII. Gazte afaria – Merkatu zaharra / XIII. Gazte afaria – Antiguo Mercado.
22:00 SUZKO ZEZENA: ERANDIOKO JATORRITA Irailaren 23a plazan / Toro de fuego: Jatorri-ta de Erandio – Irailaren 23a plaza.
BAKARRIZKETA: NIKO HERNÁNDEZ. SD ERANDIO CLUB-aren ESKUTIK – Txosnagunean / Monólogo: Nico Hernández. Organizado por Erandio Club – Txosnagunea.
Kontzertua: “VAYA KIEN VAYA” – Karraka Barria, Nebarrebak eta Solluberen eskutik / Concierto: “VAYA KIEN VAYA” organizado por: Karraka Barria, Nebarrebak Jatetxea y Bar Sollube.
22:30 Kontzertuak: “LA ÚLTIMA BALA eta SABOTAJE” – Skalon tabernan / Conciertos: “LA ÚLTIMA BALA y SABOTAJE” – Skalon.
23:00 HAVANA 537 – Txorierrin / HAVANA 537 – Txorierri.
Unai Bdj – Ziaboga tabernan / Unai Bdj – Ziaboga.
00:00 Herri txosnak antolaturiko DJ BULL – Txosnagunean / DJ BULL organizado por herri txosna Txosnagunea.
01:00 Dj Jonhy Zen – Txorierrin / DJ Jonhy Zen – Txosnagunea.
05:00 TXOKOLATADA, jaia amaitzean – Koliseo, Gozoberri eta La Degus De La Plazaren eskutik /
Al terminar la fiesta txokolatada. Organiza Koliseo Taberna, La degus de la Plaza y Gozoberri Irailaren 23a Plaza.

ABUZTUAK 30 AGOSTO

11:00 – 13:00 UR-ARRAPALA HANDIA – Ategorriako aldapan / 11:00 – 13:00 Rampa acuática grande. Cuesta Ategorri.
11:00 – 13:00 UR-ARRAPALA TXIKIA – Txorierri kalean / 11:00 – 13:00 Rampa acuática pequeña. Calle Txorierri.
11:30 PUZGARRIAK (11:30 – 14:00) – Europa plazan / Hinchables (11:30 – 14:00) – Europa plaza.
12:00 PAELLA LEHIAKETARAKO IZENEMATEA – Irailaren 23a plazan / Inscripción concurso de paellas Irailaren 23a plaza.
EKINTZAK TXOSNAN, SD ERANDIO CLUBaren ESKUTIK – Txosnagunean / Actividades en la Txosna. Organizado por SD Erandio Club – Txosnagunea.
12:30 GYMKANA. Koadrilentzako froga – Irailaren 23a plazan / GYMKANA para cuadrillas Irailaren 23a plaza.
13:00 Helduen Luncha – Merkatu zaharrean / Lunch Jubilados – Antiguo mercado.
KANTUPOTEOA, MENDIBAIARTE ABESBATZAREN ESKUTIK – Irteera Europa plazatik / Kantu-poteo a cargo de Mendibaiarte abesbatza – Salida de Europa plaza.
HERRI TXOSNAK ANTOLATURIKO MARIANITADA BEREZIA – Txosnagunean / Marianitada especial organizado por Herri Txosna – Txosnagunea.
13:30 Apar Jaia – Txorierrin / Fiesta de la Espuma – Txorierri.
14:00 PAELLEN Aurkezpena – Irailaren 23a plazan / Entrega de paellas – Irailaren 23a plaza.
Umeentzako diskofesta: ARIMA – Txorierrin / Diskofesta infantil: Arima – Txorierri.
15:00 Herri Bazkaria – Irailaren 23a plazan / Comida popular – Irailaren 23a plaza.
17:00 PUZGARRIAK, TAILERRAK ETA JOLASAK (17:00 – 19.30) – Europa plazan / Hinchables y juegos y talleres infantiles (17:00 – 19.30) – Europa plaza.
Igela txapelketa – Benjamin anaia plazan / Campeonato de rana – Plaza Hermano Benjamin.
Olgetan Solas, Jolas familiarrak – Europa plazan / Juegos familiares, Olgetan Solas- Europa plaza.
18:00 UZTARGI-ren emanaldia – Irailaren 23a plazan / Alarde de UZTARGI – Irailaren 23a plaza.
Boxeo saioa uppercut boxing clubaren eskutik – Metroan / Exhibición de boxeo (organizado por Uppercut boxing club) – Metro.
18:30 ERRALDOI ETA KILIKIAK – Irteera Gautxoritik / Gigantes y kilikis – Salida Gautxori.
19:00 SARDINADA – Obieta kalean / Sardinada – Calle Obieta.
20:00 PLAYBACK LEHIAKETA. Koadrilentzako froga – Txorierrin / CONCURSO DE PLAYBACK. Prueba para cuadrillas – Txorierri.

20:30 ROCK KONTZERTU sorpresa – Akelarre tabernan / CONCIERTO DE ROCK sorpresa – Bar Akelarre.
21:00 ROCK KONTZERTUA: “READY AIM FIRE” – Gure Lur tabernan / CONCIERTO: “READY AIM FIRE” Gure Lur.
22:00 Gora Herria – Irailaren 23a plazan / Gora Herria – Irailaren 23a plaza.
22:30 KONTZERTUA: “LA BANDA DEL COWBOY” – Karraka Barria, Nebarrebak eta Solluberen eskutik / Concierto: ” LA BANDA DEL COWBOY” – Organizado por karraka barria, nebarrebak  jatetxea y Bar Sollube.
23:00 Era askotariko dantzak eta zumba – La Cepa tabernan / Bailes variados y zumba – Bar La Cepa Iker Cemi – Ziaboga / Iker Cemi – Ziaboga.
00:00 Dj Nen – Ziaboga tabernaren barrukaldean / Dj Nen – Ziaboga (Interior).
Kontzertua: “LA BANDA DEL COWBOY” – Karraka Barria, Nebarrebak eta Solluberen eskutik Concierto: ” LA BANDA DEL COWBOY” – Organizado por karraka barria, nebarrebak jatetxea y Bar Sollube.
01:00 Dj Markelin – Irailaren 23a plazan / Dj Markelin – Irailaren 23a plaza.

ABUZTUAK 31 AGOSTO

09:00 Putxera lehiaketarako izenematea – Obietan Kalean / Inscripción concurso putxeras Calle Obieta.
09:30 3×3 Futbol lehiaketa, sd erandio clubaren eskutik. 7-12 urtetako umeentzat – Bekoa ikastetxean / Torneo Fútbol 3×3 (7 a 12 años). Organizado por SD Erandio Club – Colegio Bekoa.
11:00 PIÑATA – Europa plazan / Piñata – Europa plaza.
ZINTA LASTERKETA, BIZIKLETEKIN – Irailaren 23a plazan / Carrera de cintas con bici Irailaren 23a plaza.
XAKE ERAKUSTALDIA: TXAPELKETA ETA GELA ITSUA – Irailaren 23a plazan Exhibición de ajedrez: Sala Ciega y Torneo – Irailaren 23a plaza.
11:30 PUZGARRIAK (11:30 – 14:00) – Europa plazan / HINCHABLES (11:30 – 14:00) – Europa plaza.
12:00 GUARRINDONGADAK. Koadrilentzako froga – Irailaren 23a plazan / GUARRINDONGADAS Irailaren 23a plaza.
12:15 Minimolto lasterketa – Irailaren 23a plazan / Carrera de Mini molto – Irailaren 23a plaza.
13:00 PUTXEREN AURKEZPENA – Obietan kalean / Entrega de putxeras- Calle Obieta.
13:15 RALLY. Koadrilentzako froga – Irailaren 23a plazan / RALLY. Prueba de cuadrillas – Irailaren 23a plaza.
13:30 HERRI TXOSNAK ANTOLATURIKO FROGA: BERTIKUTXA – Txosnagunean / Prueba organi-zada por Herri Txosna: Bertikutxa – Txosnagunea.
15:00 Gazte bazkaria – Txosnagunean / Gazte bazkaria – Txosnagunea.
PUTXERA LEHIAKETAREN SARI BANAKETA – Obietan kalean / Entrega de premios concurso de putxeras – Calle Obieta.
17:00 PUZGARRIAK, TAILERRAK ETA JOLASAK (17:00 – 19.30) – Europa plazan / Hinchables y juegos y talleres infantiles (17:00 – 19.30) – Europa plaza.
MUS TXAPELKETA LA PLAZA TABERNAREN ESKUTIK – La Plaza tabernan / Torneo de mus organizado por Bar La Plaza – Bar La Plaza.
Kukaña – Malekoian / Kukaña – Malecón.
17:30 AURRESKU TXAPELKETA – Irailaren 23a plazan / Concurso Aurresku – Irailaren 23a plaza.
18:30 Sakatu elektrotxaranga – Herrian zehar / Sakatu elektrotxaranga – Pueblo.
ERRALDOI ETA KILIKIAK – Irteera Gautxoritik / Gigantes y kilikis – Salida Gautxori.

19:00 BERTSOLARIAK (UNAI ITURRIAGA, NAROA TORRALBA, ODEI BARROSO ETA AZKENA SORPRESA) Malekoian / Bertsolaris (Unai Iturriaga, Naroa Torralba, Odei Barroso y una última sorpresa) Malecón.
Parrillada – Alirón tabernan / Parrillada – Bar Alirón.
19:30 TXITXARRILLOA – Irailaren 23a plazan / TXITXARRILLO – Irailaren 23a plaza.
20:00 KONTZERTUA: “BANDIDOS”. LEHENENGO EMANALDIA – Gure Lur tabernan / CONCIERTO BANDIDOS (PRIMER PASE) – Gure Lur.
Dantza txokoa – Metroan / Dantza txokoa – Metro.
20:30 KOADRILA LEHIAKETAREN SARI BANAKETA – Txorierri / REPARTO DE PREMIOS DEL CONCURSO DE CUADRILLAS – Txorierri.
Parrillada – Akelarre tabernan / Parrillada – Bar Akelarre.
22:30 TOCAN2 LA POLLA (LA POLLA RECORDS TALDEARI TRIBUTOA) – Irailaren 23a plazan  TOCAN2 LA POLLA (TRIBUTO LA POLLA RECORDS) – Irailaren 23a plaza.
23:00 KONTZERTUA: “BANDIDOS”. BIGARREN EMANALDIA – Gure Lur tabernaren CONCIERTO BANDIDOS (SEGUNDO PASE) – Gure Lur.
Unai Bdj – Ziagoba tabernan / Unai Bdj – Ziaboga.
ERA ASKOTARIKO DANTZAK ETA ZUMBA – La Cepa tabernan / BAILES VARIADOS Y ZUMBA Bar La Cepa.
23:30 EN TOL SARMIENTO – Irailaren 23a plazan / EN TOL SARMIENTO – Irailaren 23a plaza.
00:00 Dj Nen – Ziaboga (Interior) / Dj Nen – Ziaboga (Interior).
01:30 Dj – Irailaren 23a plazan / Dj – Irailaren 23a plaza.
02:00 KULERO ETA GALTZONTZILO LASTERKETA – Irteera txosnagunetik / CARRERA BRAGAS Y CALZONCILLOS – Salida desde Txosnagunea.

IRAILAK 1 SEPTIEMBRE

10:00 Ategorri txapelketa (triangularra). Getxo, Apurtuarte, SD Erandio Club. SD Erandio clubaren eskutik – Ategorri futbol zelaian/ Torneo Ategorri (Triangular): Getxo, Apurtuarte, SD. Erandio. Organizado por SD Erandio Club – Campo de Ategorri.
11:30 PUZGARRIAK (11:30 – 14:00) – Europa plazan / HINCHABLES – Europa plaza.
12:00 UR-GUDA – Europa plazan / Guerra de agua – Europa plaza.
DANTZA ALARDEA – Irailaren 23a plazan / Alarde Dantza – Irailaren 23a plaza.
13:00 Ur-zezena – Irailaren 23a plazan / Toro de agua – Europa plaza.
Herri txorizada – Benjamin anaia plazan / Chorizada popular – Plaza Hermano Benjamin.
16:00 Goitiberen entrenamenduak – Ategorrirako aldapan / Goitiberas: Entrenamiento libres Irailaren 23a plaza.
16:30 ALTXORRAREN BILA – Herrian zehar / BÚSQUEDA DEL TESORO – Pueblo.
17:00 Puzgarriak, tailerrak eta jolasak (17:00 – 19.30) – Europa plazan / Hinchables, juegos y talleres infantiles (17:00 – 19.30) – Europa plaza.
Goitibera txapelketa – Ategorrirako aldapan / Campeonato bajada de Goitiberas – Cuesta Ategorri
KONTZERTUA: “Condon Blues” – Gure Lur tabernan / CONCIERTO: ” Condon Blues” Gure Lur.
19:00 MARIACHI MEXICANA IMPERIAL, ROCÍO DURCALI TRIBUTOAREKIN BATERA – Irailaren 23a plazan / TRIBUTO A ROCIO DURCAL CON MARIACHI IMPERIAL – Irailaren 23a plaza.
20:00 Dantza txoka – Metroan / Dantza txokoa – Metro.
21:00 KONTZERTUA: “COWBOY” – Karraka Barria, Nebarrebak eta Solluberen eskutik / CONCIERTO: “COW BOY” organizado por – karraka barria, nebarrebak jatetxea y bar sollube.
21:30 SUZKO ZEZENA: ERANDIOKO RESAKITA – Irailaren 23a plazan / TORO DE FUEGO: RESAKITA DE ERANDIO – Irailaren 23a Plaza.

AMAIERA-TRAKA – Irailaren 23a plazan / Traca final Irailaren 23a plaza.

Detalles

Comienza:
agosto 28::12:00
Finaliza:
septiembre 1::22:30
Categoría del Evento:
Jaiak
Etiquetas del Evento:
Altzaga
Web:
https://www.facebook.com/events/658785651247956

Organizador

Erandioko Jai Batzordea

Local

Altzaga
Altzaga
Erandio, Bizkaia 48950 España
+ Google Map

Política de Privacidad

Los datos de carácter personal que nos facilita mediante este formulario serán tratados por erandio.info, responsable de este sitio. La finalidad es gestionar los comentarios que realizas. Si no das tus datos, no podrás comentar. La legitimación se realiza a través del consentimiento del interesado. Tus datos los guardará Facebook, mi sistema de comentarios, que está acogido al acuerdo de seguridad EU-US Privacy. Puede ejercitar los derechos de acceso, rectificación, cancelación y oposición en aupa@erandio.info

Las empresas, comercios, etc también podéis participar enviando eventos, convocatorias o lo que os de la gana, se trata que este espacio lo construyamos nosotros la gente de Erandio, esperamos veros por aquí a todos, gracias por adelantado y Aupa Erandio