Cargando Eventos

« Todos los Eventos

  • Este evento ha pasado.

Erandioko Jaiak

28 agosto, 2019::12:00 - 1 septiembre, 2019::22:30 CEST

Erandioko Jaiak

ABUZTUAK 28 AGOSTO

11:30 Kale-Animazioa Erandioko Musika Bandarekin / Animación callejera con Banda de Música de Erandio.
12:00 Meza Nagusia – Eliza / Misa Mayor-Iglesia.
OHOREZKO AURRESKUA – Eliza / Aurresku de Honor-Iglesia.
KOADRILEN LEHIAKETARAKO IZENEMATEA – Udaletxeko etxabeetan / Inscripción con curso de cuadrillas-Bajos del ayuntamiento.
Dj Munza – Ziaboga tabernan / Dj Munza -Ziaboga.
12:30 Jaiei ongietorria emateko FLASHMOB-A – Irailaren 23a plazan / Flashmob de bienvenida a las fiestas Irailaren 23a plaza.
12:55 ZAPI LEHIAKETAREN SARI BANAKETA – Udaletxeko balkoitik / Entrega de premio del concurso del pañuelo-Desde el balcón del ayuntamiento.
13:00 PREGOIA eta TXUPINAZOA – Udaletxeko balkoitik / Pregón y txupinazo-Desde el balcón del ayuntamiento.
13:15 ERRALDOI ETA KILIKIAK – Irailaren 23a plazatik / Gigantes y Kilikis-Desde Irailaren 23a plaza.
15:15 URDAIAZPIKOAREN ZOZKETA – Jado kalean / Sorteo del jamón-Jado.
18:00 TXUPINAZO TXIKIA, GOLOKAgaz – Irteera Txorierri kaletik / Txupinazo txiki con Goloka-Salida calle Txorierri.
19:30 KOADRILEN JAITSIERA – Txorrillotik / Bajada de cuadrillas-Desde el txorrillo.
20:00 HERRI TXOSNAK ANTOLATURIKO PARRILLADA – Txosnagunean / Parrillada organizada por Herri Txosna Txosnagune.
20:30 KOADRILEN PHOTOCALL-a, TXUPINegaz – Irailaren 23a plazan / Photocall cuadrillas con Txupin-Irailaren 23a plaza.
22:00 SUZKO ZEZENA: ERANDIOKO JATORRITA Irailaren 23a plazan / Toro de fuego: Jatorrita de Erandio-Irailaren 23a plaza.
Kontzertu sorpresa – Gure Lur / Concierto sorpresa-Gurelur.
22:30 70-2000 Diskoteka – Irailaren 23a plazan / Discoteca 70-2000- Irailaren 23a plaza.
Concierto Lion Heart + invitado-Skalon.
23:00 Iker Cemi-Ziaboga Tabernan / Iker Cemi- Ziaboga.
23:30 KONTZERTUA: “El Desvío”-ko DJ RICH: OLD SCHOOL REMEMBER – Karraka Barria, Nebarrebak eta Solluberen eskutik / DJ RICH de «El Desvío» organizado por Karraka Barria, Nebarrebak Jatetxea y Bar Sollube.

ABUZTUAK 29 AGOSTO

11:30 Puzgarriak (11:30 – 14:00) – Europa plazan / Hinchables (11:30 – 14:00) – Europa plaza.
Tortilla Lehiaketarako Izenematea – Irailaren 23a plazan / Inscripción concurso tortillas Irailaren 23a plaza.
Humor txuriurdin. Koadrilentzako proba – Europa plazan / Humor txuriurdin, prueba para cuadrillas – Europa plaza.
12:00 Ekintzak Txosnan, SD Erandio Clubaren – Txosnagunean / Actividades en la Txosna. Organizado por SD Erandio Club – Txosnagunea.
13:00 TORTILLEN AURKEZPENA – Irailaren 23a plazan / Entrega de Tortillas – Irailaren 23a plaza.
17:00 PUZGARRIAK, TAILERRAK ETA JOLASAK (17:00 – 19.30) – Europa plazan / hinchables y juegos y talleres infantiles (17:00 – 19.30) – Europa plaza.
UR PROGA: Koadrilentzako proba – Malekoian / Prueba acuática, para cuadrillas – Malecón.
18:00 ERRALDOI ETA KILIKIAK – Irteera Gautxoritik / Cabezudos y gigantes – Salida Gautxori.
HERRI MURAL FEMINISTA – Metroan / Mural feminista popular – Metro.
18:30 «TXIMBEROS» Bilbainadak – Irailaren 23a plazan / Bilbainadas: TXIMBEROS-Irailaren 23a plaza.
PIZZA TAILERRA, Ausartzen-en eskutik – Europa plazan / Taller de Pizzas (organizado por Ausartzen) – Europa plaza.
19:00 Gazte poteoa – Erandiotik / Gazte poteoa – Por Erandio.
Umeentzako diskofesta: ARIMA – Txorierrin / Diskofesta infantil: Arima – Txorierri.
19:30 Kantagunea – Irteera LA Plaza tabernatik / Kantagune – Salida Bar La Plaza.
Elkartasun txorizada – Batzoki tabernan / Chorizada solidaria – Bar Batzoki.
20:30 PARRILLADA BEGANOA – Akelarre tabernan / Parrillada vegana – Bar Akelarre.
21:00 BLUES GAUA: «STREET MESSENGERS» – Tu k tu tabernan / Noche del Blues: «Street Messengers» Degustación Tu K Tu.
21:30 Kontzertua: «ARTABURUAK» – Gure Lur tabernan / Concierto: «ARTABURUAK» – Gure Lur.
XIII. Gazte afaria – Merkatu zaharra / XIII. Gazte afaria – Antiguo Mercado.
22:00 SUZKO ZEZENA: ERANDIOKO JATORRITA Irailaren 23a plazan / Toro de fuego: Jatorri-ta de Erandio – Irailaren 23a plaza.
BAKARRIZKETA: NIKO HERNÁNDEZ. SD ERANDIO CLUB-aren ESKUTIK – Txosnagunean / Monólogo: Nico Hernández. Organizado por Erandio Club – Txosnagunea.
Kontzertua: «VAYA KIEN VAYA» – Karraka Barria, Nebarrebak eta Solluberen eskutik / Concierto: «VAYA KIEN VAYA» organizado por: Karraka Barria, Nebarrebak Jatetxea y Bar Sollube.
22:30 Kontzertuak: «LA ÚLTIMA BALA eta SABOTAJE» – Skalon tabernan / Conciertos: «LA ÚLTIMA BALA y SABOTAJE» – Skalon.
23:00 HAVANA 537 – Txorierrin / HAVANA 537 – Txorierri.
Unai Bdj – Ziaboga tabernan / Unai Bdj – Ziaboga.
00:00 Herri txosnak antolaturiko DJ BULL – Txosnagunean / DJ BULL organizado por herri txosna Txosnagunea.
01:00 Dj Jonhy Zen – Txorierrin / DJ Jonhy Zen – Txosnagunea.
05:00 TXOKOLATADA, jaia amaitzean – Koliseo, Gozoberri eta La Degus De La Plazaren eskutik /
Al terminar la fiesta txokolatada. Organiza Koliseo Taberna, La degus de la Plaza y Gozoberri Irailaren 23a Plaza.

ABUZTUAK 30 AGOSTO

11:00 – 13:00 UR-ARRAPALA HANDIA – Ategorriako aldapan / 11:00 – 13:00 Rampa acuática grande. Cuesta Ategorri.
11:00 – 13:00 UR-ARRAPALA TXIKIA – Txorierri kalean / 11:00 – 13:00 Rampa acuática pequeña. Calle Txorierri.
11:30 PUZGARRIAK (11:30 – 14:00) – Europa plazan / Hinchables (11:30 – 14:00) – Europa plaza.
12:00 PAELLA LEHIAKETARAKO IZENEMATEA – Irailaren 23a plazan / Inscripción concurso de paellas Irailaren 23a plaza.
EKINTZAK TXOSNAN, SD ERANDIO CLUBaren ESKUTIK – Txosnagunean / Actividades en la Txosna. Organizado por SD Erandio Club – Txosnagunea.
12:30 GYMKANA. Koadrilentzako froga – Irailaren 23a plazan / GYMKANA para cuadrillas Irailaren 23a plaza.
13:00 Helduen Luncha – Merkatu zaharrean / Lunch Jubilados – Antiguo mercado.
KANTUPOTEOA, MENDIBAIARTE ABESBATZAREN ESKUTIK – Irteera Europa plazatik / Kantu-poteo a cargo de Mendibaiarte abesbatza – Salida de Europa plaza.
HERRI TXOSNAK ANTOLATURIKO MARIANITADA BEREZIA – Txosnagunean / Marianitada especial organizado por Herri Txosna – Txosnagunea.
13:30 Apar Jaia – Txorierrin / Fiesta de la Espuma – Txorierri.
14:00 PAELLEN Aurkezpena – Irailaren 23a plazan / Entrega de paellas – Irailaren 23a plaza.
Umeentzako diskofesta: ARIMA – Txorierrin / Diskofesta infantil: Arima – Txorierri.
15:00 Herri Bazkaria – Irailaren 23a plazan / Comida popular – Irailaren 23a plaza.
17:00 PUZGARRIAK, TAILERRAK ETA JOLASAK (17:00 – 19.30) – Europa plazan / Hinchables y juegos y talleres infantiles (17:00 – 19.30) – Europa plaza.
Igela txapelketa – Benjamin anaia plazan / Campeonato de rana – Plaza Hermano Benjamin.
Olgetan Solas, Jolas familiarrak – Europa plazan / Juegos familiares, Olgetan Solas- Europa plaza.
18:00 UZTARGI-ren emanaldia – Irailaren 23a plazan / Alarde de UZTARGI – Irailaren 23a plaza.
Boxeo saioa uppercut boxing clubaren eskutik – Metroan / Exhibición de boxeo (organizado por Uppercut boxing club) – Metro.
18:30 ERRALDOI ETA KILIKIAK – Irteera Gautxoritik / Gigantes y kilikis – Salida Gautxori.
19:00 SARDINADA – Obieta kalean / Sardinada – Calle Obieta.
20:00 PLAYBACK LEHIAKETA. Koadrilentzako froga – Txorierrin / CONCURSO DE PLAYBACK. Prueba para cuadrillas – Txorierri.

20:30 ROCK KONTZERTU sorpresa – Akelarre tabernan / CONCIERTO DE ROCK sorpresa – Bar Akelarre.
21:00 ROCK KONTZERTUA: «READY AIM FIRE» – Gure Lur tabernan / CONCIERTO: «READY AIM FIRE» Gure Lur.
22:00 Gora Herria – Irailaren 23a plazan / Gora Herria – Irailaren 23a plaza.
22:30 KONTZERTUA: “LA BANDA DEL COWBOY” – Karraka Barria, Nebarrebak eta Solluberen eskutik / Concierto: » LA BANDA DEL COWBOY» – Organizado por karraka barria, nebarrebak  jatetxea y Bar Sollube.
23:00 Era askotariko dantzak eta zumba – La Cepa tabernan / Bailes variados y zumba – Bar La Cepa Iker Cemi – Ziaboga / Iker Cemi – Ziaboga.
00:00 Dj Nen – Ziaboga tabernaren barrukaldean / Dj Nen – Ziaboga (Interior).
Kontzertua: «LA BANDA DEL COWBOY» – Karraka Barria, Nebarrebak eta Solluberen eskutik Concierto: » LA BANDA DEL COWBOY» – Organizado por karraka barria, nebarrebak jatetxea y Bar Sollube.
01:00 Dj Markelin – Irailaren 23a plazan / Dj Markelin – Irailaren 23a plaza.

ABUZTUAK 31 AGOSTO

09:00 Putxera lehiaketarako izenematea – Obietan Kalean / Inscripción concurso putxeras Calle Obieta.
09:30 3×3 Futbol lehiaketa, sd erandio clubaren eskutik. 7-12 urtetako umeentzat – Bekoa ikastetxean / Torneo Fútbol 3×3 (7 a 12 años). Organizado por SD Erandio Club – Colegio Bekoa.
11:00 PIÑATA – Europa plazan / Piñata – Europa plaza.
ZINTA LASTERKETA, BIZIKLETEKIN – Irailaren 23a plazan / Carrera de cintas con bici Irailaren 23a plaza.
XAKE ERAKUSTALDIA: TXAPELKETA ETA GELA ITSUA – Irailaren 23a plazan Exhibición de ajedrez: Sala Ciega y Torneo – Irailaren 23a plaza.
11:30 PUZGARRIAK (11:30 – 14:00) – Europa plazan / HINCHABLES (11:30 – 14:00) – Europa plaza.
12:00 GUARRINDONGADAK. Koadrilentzako froga – Irailaren 23a plazan / GUARRINDONGADAS Irailaren 23a plaza.
12:15 Minimolto lasterketa – Irailaren 23a plazan / Carrera de Mini molto – Irailaren 23a plaza.
13:00 PUTXEREN AURKEZPENA – Obietan kalean / Entrega de putxeras- Calle Obieta.
13:15 RALLY. Koadrilentzako froga – Irailaren 23a plazan / RALLY. Prueba de cuadrillas – Irailaren 23a plaza.
13:30 HERRI TXOSNAK ANTOLATURIKO FROGA: BERTIKUTXA – Txosnagunean / Prueba organi-zada por Herri Txosna: Bertikutxa – Txosnagunea.
15:00 Gazte bazkaria – Txosnagunean / Gazte bazkaria – Txosnagunea.
PUTXERA LEHIAKETAREN SARI BANAKETA – Obietan kalean / Entrega de premios concurso de putxeras – Calle Obieta.
17:00 PUZGARRIAK, TAILERRAK ETA JOLASAK (17:00 – 19.30) – Europa plazan / Hinchables y juegos y talleres infantiles (17:00 – 19.30) – Europa plaza.
MUS TXAPELKETA LA PLAZA TABERNAREN ESKUTIK – La Plaza tabernan / Torneo de mus organizado por Bar La Plaza – Bar La Plaza.
Kukaña – Malekoian / Kukaña – Malecón.
17:30 AURRESKU TXAPELKETA – Irailaren 23a plazan / Concurso Aurresku – Irailaren 23a plaza.
18:30 Sakatu elektrotxaranga – Herrian zehar / Sakatu elektrotxaranga – Pueblo.
ERRALDOI ETA KILIKIAK – Irteera Gautxoritik / Gigantes y kilikis – Salida Gautxori.

19:00 BERTSOLARIAK (UNAI ITURRIAGA, NAROA TORRALBA, ODEI BARROSO ETA AZKENA SORPRESA) Malekoian / Bertsolaris (Unai Iturriaga, Naroa Torralba, Odei Barroso y una última sorpresa) Malecón.
Parrillada – Alirón tabernan / Parrillada – Bar Alirón.
19:30 TXITXARRILLOA – Irailaren 23a plazan / TXITXARRILLO – Irailaren 23a plaza.
20:00 KONTZERTUA: «BANDIDOS». LEHENENGO EMANALDIA – Gure Lur tabernan / CONCIERTO BANDIDOS (PRIMER PASE) – Gure Lur.
Dantza txokoa – Metroan / Dantza txokoa – Metro.
20:30 KOADRILA LEHIAKETAREN SARI BANAKETA – Txorierri / REPARTO DE PREMIOS DEL CONCURSO DE CUADRILLAS – Txorierri.
Parrillada – Akelarre tabernan / Parrillada – Bar Akelarre.
22:30 TOCAN2 LA POLLA (LA POLLA RECORDS TALDEARI TRIBUTOA) – Irailaren 23a plazan  TOCAN2 LA POLLA (TRIBUTO LA POLLA RECORDS) – Irailaren 23a plaza.
23:00 KONTZERTUA: «BANDIDOS». BIGARREN EMANALDIA – Gure Lur tabernaren CONCIERTO BANDIDOS (SEGUNDO PASE) – Gure Lur.
Unai Bdj – Ziagoba tabernan / Unai Bdj – Ziaboga.
ERA ASKOTARIKO DANTZAK ETA ZUMBA – La Cepa tabernan / BAILES VARIADOS Y ZUMBA Bar La Cepa.
23:30 EN TOL SARMIENTO – Irailaren 23a plazan / EN TOL SARMIENTO – Irailaren 23a plaza.
00:00 Dj Nen – Ziaboga (Interior) / Dj Nen – Ziaboga (Interior).
01:30 Dj – Irailaren 23a plazan / Dj – Irailaren 23a plaza.
02:00 KULERO ETA GALTZONTZILO LASTERKETA – Irteera txosnagunetik / CARRERA BRAGAS Y CALZONCILLOS – Salida desde Txosnagunea.

IRAILAK 1 SEPTIEMBRE

10:00 Ategorri txapelketa (triangularra). Getxo, Apurtuarte, SD Erandio Club. SD Erandio clubaren eskutik – Ategorri futbol zelaian/ Torneo Ategorri (Triangular): Getxo, Apurtuarte, SD. Erandio. Organizado por SD Erandio Club – Campo de Ategorri.
11:30 PUZGARRIAK (11:30 – 14:00) – Europa plazan / HINCHABLES – Europa plaza.
12:00 UR-GUDA – Europa plazan / Guerra de agua – Europa plaza.
DANTZA ALARDEA – Irailaren 23a plazan / Alarde Dantza – Irailaren 23a plaza.
13:00 Ur-zezena – Irailaren 23a plazan / Toro de agua – Europa plaza.
Herri txorizada – Benjamin anaia plazan / Chorizada popular – Plaza Hermano Benjamin.
16:00 Goitiberen entrenamenduak – Ategorrirako aldapan / Goitiberas: Entrenamiento libres Irailaren 23a plaza.
16:30 ALTXORRAREN BILA – Herrian zehar / BÚSQUEDA DEL TESORO – Pueblo.
17:00 Puzgarriak, tailerrak eta jolasak (17:00 – 19.30) – Europa plazan / Hinchables, juegos y talleres infantiles (17:00 – 19.30) – Europa plaza.
Goitibera txapelketa – Ategorrirako aldapan / Campeonato bajada de Goitiberas – Cuesta Ategorri
KONTZERTUA: “Condon Blues” – Gure Lur tabernan / CONCIERTO: » Condon Blues» Gure Lur.
19:00 MARIACHI MEXICANA IMPERIAL, ROCÍO DURCALI TRIBUTOAREKIN BATERA – Irailaren 23a plazan / TRIBUTO A ROCIO DURCAL CON MARIACHI IMPERIAL – Irailaren 23a plaza.
20:00 Dantza txoka – Metroan / Dantza txokoa – Metro.
21:00 KONTZERTUA: “COWBOY” – Karraka Barria, Nebarrebak eta Solluberen eskutik / CONCIERTO: «COW BOY» organizado por – karraka barria, nebarrebak jatetxea y bar sollube.
21:30 SUZKO ZEZENA: ERANDIOKO RESAKITA – Irailaren 23a plazan / TORO DE FUEGO: RESAKITA DE ERANDIO – Irailaren 23a Plaza.

AMAIERA-TRAKA – Irailaren 23a plazan / Traca final Irailaren 23a plaza.

Detalles

Comienza:
28 agosto, 2019::12:00 CEST
Finaliza:
1 septiembre, 2019::22:30 CEST
Categoría del Evento:
Etiquetas del Evento:
https://www.facebook.com/events/658785651247956

Organizador

Erandioko Jai Batzordea

Local

Altzaga
Altzaga
Erandio, Bizkaia 48950 España
+ Google Map

Las empresas, comercios, etc también podéis participar enviando eventos, convocatorias o lo que os de la gana, se trata que este espacio lo construyamos nosotros la gente de Erandio, esperamos veros por aquí a todos, gracias por adelantado y Aupa Erandio

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Este sitio está protegido por reCAPTCHA y se aplican la política de privacidad y los términos de servicio de Google.

Ir al contenido